Εθελοντική Αιμοδοσία την Τετάρτη 02 Φεβρουαρίου 2022
![Εθελοντική Αιμοδοσία την Τετάρτη 02 Φεβρουαρίου 2022 Εθελοντική Αιμοδοσία την Τετάρτη 02 Φεβρουαρίου 2022](https://iaso.blob.core.windows.net/userfiles/images/default-source/news-thess/blooddonation_2022_big.tmb-730x387.png?sfvrsn=4e71ec04_1)
Το ΙΑΣΩ Θεσσαλίας, σε συνεργασία με την κινητή μονάδα αιμοδοσίας του Γενικού Νοσοκομείου Λάρισας, οργανώνει εθελοντική αιμοδοσία στο Αμφιθέατρο της Κλινικής, την Τετάρτη 02 Φεβρουαρίου 2022 και ώρες 09:00 π.μ. - 13:00 μ.μ.
Η έλλειψη αίματος λόγω της πανδημίας είναι μεγαλύτερη από ποτέ και θέτει σε κίνδυνο καθημερινά τη ζωή χιλιάδων ανθρώπων. Η συμμετοχή όλων μας είναι περισσότερο απαραίτητη από ποτέ. Ας κάνουμε ένα δώρο ζωής σε όσους έχουν ανάγκη.
Η διαδικασία της αιμοδοσίας είναι απόλυτα ασφαλής, ανώδυνη, διαρκεί περίπου 10 λεπτά και ο προσφερόμενος όγκος αίματος αποκαθίσταται άμεσα.
Σας περιμένουμε!
Παρακαλούμε όσοι προσέλθετε να γνωρίζετε τον Αριθμό Μητρώου Κοινωνικής Ασφάλισης (ΑΜΚΑ) και να τηρείτε τα μέτρα ατομικής προστασίας. Η είσοδος στην αίθουσα θα γίνεται δύο άτομα κατά σειρά προτεραιότητας.