ΙΑΣΩ Θεσσαλίας
Επιτυχημένη χειρουργική επέμβαση αποκατάστασης – συγκόλλησης αντίχειρα με μικροχειρουργική τεχνική!
![Επιτυχημένη χειρουργική επέμβαση αποκατάστασης – συγκόλλησης αντίχειρα με μικροχειρουργική τεχνική! Επιτυχημένη χειρουργική επέμβαση αποκατάστασης – συγκόλλησης αντίχειρα με μικροχειρουργική τεχνική!](https://iaso.blob.core.windows.net/userfiles/images/default-source/news-thess/apokatastasi_antixeira.tmb-730x387.jpg?sfvrsn=c286866e_1)
Έγινε αποκατάσταση – συγκόλληση του αντίχειρα με μικροχειρουργική τεχνική (χρήση ειδικών εργαλείων και μικροσκοπίου) από ομάδα Χειρουργών Χεριού με εξειδίκευση στη Μικροχειρουργική.
Επικεφαλής της ομάδας ήταν η Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Ορθοπαιδικής κα. Νταϊλιάνα Ζωή.
Η επέμβαση διήρκεσε 5 περίπου ώρες και ακολούθησε τριήμερη νοσηλεία. Ο ασθενής για το επόμενο διάστημα θα παρακολουθείται στα τακτικά εξωτερικά ιατρεία του ΙΑΣΩ Θεσσαλίας.