Επιτυχημένη η διοργάνωση της Επιστημονικής Διάλεξης: «Σπειραματονεφρίτιδες» στο ΙΑΣΩ Θεσσαλίας
![Επιτυχημένη η διοργάνωση της Επιστημονικής Διάλεξης: «Σπειραματονεφρίτιδες» στο ΙΑΣΩ Θεσσαλίας Επιτυχημένη η διοργάνωση της Επιστημονικής Διάλεξης: «Σπειραματονεφρίτιδες» στο ΙΑΣΩ Θεσσαλίας](https://iaso.blob.core.windows.net/userfiles/images/default-source/news-thess/28-04-2017_dt_1big.tmb-730x387.jpg?sfvrsn=2b5768fe_1)
Άκρως επιτυχημένη ήταν η επιστημονική διάλεξη με θέμα «Σπειραματονεφρίτιδες» που έλαβε χώρα στο ΙΑΣΩ Θεσσαλίας, την Πέμπτη 27 Απριλίου 2017.
Μεγάλος ήταν ο αριθμός των επαγγελματιών υγείας οι οποίοι, παρευρέθηκαν στο ΙΑΣΩ Θεσσαλίας και παρακολούθησαν με πολύ ενδιαφέρον την επιστημονική διάλεξη από την κα. Αθηνά Γόμπου, Ιατρό – Νεφρολόγο, Επιστ. Υπεύθυνη Μονάδας Τεχνητού Νεφρού ΙΑΣΩ Θεσσαλίας.
Η επιστημονική διάλεξη είχε ως στόχο την ενημέρωση των επαγγελματιών υγείας για τα αίτια των σπειραματικών νόσων, τα κλινικά σύνδρομα, τα θεραπευτικά μέσα κ.α..